Projekts: “DG Youth” (Digital Youth – Digitālā jaunatne)

Projekta Nr. : 2021-1-LV02-KA152-YOU-000007755

Projekta īstenošanas laiks: 15.10.2021. – 14.10.2022.

Dalībvalstis: Latvija, Grieķija, Bulgārija, Turcija

Projekta mērķis: Projekta tēma ir vērsta uz jauniešu tehnoloģiju lietošanas paradumiem gan skolā, gan ārpus tās, un to atstātajām sekām uz fizisko un mentālo veselību. Pandēmijas apstākļos jaunieši daudz vairāk ir bijuši spiesti pavadīt laiku virtuālajā vidē, ne tikai sava brīvā laika pavadīšanai, piem., sociālajos tīklos, spēlējot spēles, bet arī mācību procesa ietvaros. Liela daļa no šiem jauniešiem ir saskārušies ar dažādām problēmām, kas no tā izriet – izolācija, mācību problēmas, motivācijas zudums, kibermobings, pasliktinājusies miega kvalitāte, stājas problēmas, aktivitātes trūkums un liekais svars…

Projekta mērķis ir rast veidus un izveidot aktivitātes, kā, ar to pašu tehnoloģiju palīdzību, atgriezt/attīstīt šajos ‘digitālajos’ jauniešos motivāciju (gan mācībām, gan aktīvākai laika pavadīšanai kopumā), pozitīvismu, atbildības sajūtu un līdzcietību pret citiem vienaudžiem.

Projekta laikā tiks apskatītas dažādas izglītojošās vietnes, aplikācijas, kas var attīstīt iztēli, novērst ikdienas vēlmi bezmērķīgi pavadīt laiku sociālajos tīklos, to apvienojot ar ārā aktivitātēm. Kā arī, tiks apskatītas eko tēmas (piem., atjaunojamie enerģijas resursi, ‘zero waste’, vides ilgtspējība), to nozīme un aktualizēšana mūsdienu jauniešu vidū. Protams, projekta ietvaros, veicot visas aktivitātes, jauniešiem būs iespēja attīstīt un paplašināt savas angļu valodas zināšanas, saskarsmes prasmes, komandas darba iemaņas un iepazīt partnervalstu kultūru un tradīcijas.

Projekts norisinās 1 gadu, šajā laikā, 2022. gada maijā, notiks projekta dalībnieku mobilitāte pilsētā Sitia, Krētā (Grieķija). No katras valsts piedalīsies 8 skolēni un 2 skolotāji. Projekta dalībnieku vecuma grupa: 16+ (vidusskolas posms).

Projekta koordinatore Priekuļu vidusskolā: Madara Palsiņa-Šantare

Projekts: Enjoy English Effectively (3E)

Projekta Nr. : 2019-1-RO01-KA229-063249_6

Projekta īstenošanas laiks: no 2019. gada 1. septembra līdz 2021. gada 31. augustam.

Dalībvalstis: Latvija, Rumānija (2 skolas, organizatorvalsts), Bulgārija un Turcija (2 skolas)

Projekta mērķis: Projekta mērķis ir vērsts uz skolēnu četru angļu valodas prasmju attīstīšanu un uzlabošanu – runu, klausīšanos, rakstīšanu un valodas lietojumu. Viens no pamatmērķiem ir arī skolēnu pašpārliecinātības sekmēšana saziņā ar citu valstu vienaudžiem ārpus ierastās komforta zonas un citu tautu kultūras iepazīšana un izprašana, savas prezentēšana. Projekta laikā skolēni tiek iedrošināti aktīvi piedalīties mācību procesā, strādāt kopā, nevis tikai individuāli, un dot atgriezenisko saiti arī skolotājiem par projekta laikā veidotajām un pielietotajām mācību metodēm.

Projekta norise: Projekta galvenā sastāvdaļa ir ikdienas darbs angļu valodas stundās ar skolēniem. Skolotāji no projekta dalībvalstīm veido materiālus, kopā ar skolēniem izveido un izmēģina dažādas aktivitātes un spēles (arī tiešsaistē), lai sekmētu un dažādotu mācību procesu, dalās ar citu valstu skolotājiem šajos materiālos un rezultātos.

Pamata darba platforma ir eTwinning Twinspace – droša vieta, kas pieejama tikai projekta dalībniekiem. Šajā platformā ir pieejams viss darba plāns pa mēnešiem un tēmām, skolēni un skolotāji ievieto savus darbus, attēlus un video ar veiktajām aktivitātēm.

Projekta laikā ir paredzētas arī mobilitātes. Pirmā mobilitāte ir plānošanas vizīte dalībskolu skolotājiem Rumānijā, organizatoru skolā. Mobilitātes ar skolēniem būs katra ar savu tematiku, bet visas vērstas uz projekta galveno mērķi. Pirmā mobilitāte ar skolēniem paredzēta Turcijā, nākamā Latvijā, tad Bulgārijā un Rumānijā. Katrā mobilitātē piedalās 2 skolotāji un 4 skolēni no vienas skolas (katru reizi citi, pēc atlases kritērijiem). Projekta ilgums ir 2 gadi, to finansē ES Erasmus+ programma.

Projekta koordinatore skolā: Madara Palsiņa-Šantare

Projekts: Walking you Learn ( Mācāmies ejot…) , Erasmus Sport Project

Projekta Nr. : 2018-3039

Dalībvalstis: Lanzo Itālija, Kērtiss Spānija, Valga Igaunija, Priekuļi Latvija

Projekta mērķis: Projektā ierosināts izstrādāt sporta āra programmas, kas sporta aktivitātes saista ar sociālajiem, atpūtas, attīstības un izglītības mērķiem. Projekta izstrādātās brīvdabas aktivitātes ietekmēs neformālās kompetences, piemēram: pozitīvāku pašnovērtējumu un paaugstinātu pašnovērtējumu, uzlabotu kognitīvo autonomiju, palielinātu grupas saliedētību, garīgo veselību kā subjektīvās būtnes stāvokli, autonomiju kā arī psiholoģisko noturību attiecībā uz stresu un likstām un samazinātu skolas kavējumu skaitu. Tās ietekmēs arī formālās kompetences, piemēram: ģeogrāfijas, vēstures, dabas, zinātnes, bioloģijas, astronomijas un pašorientēšanās praktiskās zināšanas.

Aktivitātes būs cieši saistītas ar partneru ģeogrāfisko, dabisko un vēsturisko vidi un būs vērstas uz pastaigām, mugursomām, pārgājieniem, slēpošanu un tuksneša navigācijas paņēmieniem. Tie būs cieši saistīti ar vietējo dabas, vides un kultūras mantojumu: Alpu kalnu sacensības Itālijā, plašos mežus un mežus Latvijā un Igaunijā, Santjago takas vēsturisko un dabas mantojumu Spānijā.

Mērķauditorija: Piedalās 10 cilvēki: 2 skolotāji + 8 skolēni (12–17 gadu vecumā).