ATBALSTS IZGLĪTOJAMO INDIVIDUĀLO KOMPETENČU ATTĪSTĪBAI

ATBALSTS

IZGLĪTOJAMO INDIVIDUĀLO KOMPETENČU ATTĪSTĪBAI

Pārgaujas novada skolas uzsāks īstenot ESF projektu
"Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"
Projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001

Priekuļu novada pašvaldība un Valsts izglītības satura centrs parakstījis sadarbības līgumu par projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” īstenošanu Liepas pamatskolā un Priekuļu vidusskolā, lai nodrošinātu izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus, kā arī nodrošinātu pedagogu profesionālo pilnveidi pēc katras iestādes aktualitātēm un izvirzītajām proritātēm.
Izglītojamo individuālo kompetenču attīstības plāns paredz divu mācību gadu laikā abās izglītības iestādēs īstenot vairākus pasākumus un aktivitātes, akcentējot dabaszinību, vides, matemātikas, IT un valodu jomu, kā arī piesaistot atbalsta personas – logopēda, pedagoga palīga, psihologa pakalpojumus, izmantojot projekta ietvaros pašvaldībai piešķirtos 41982,70 eiro (pēc kopējā izglītojamo skaita uz 01.09.2016.

Projektā iesaistīto skolu risinājumi individuālās pieejas attīstībā un izglītības pakalpojuma dažādošanā tiks uzsākti ar oktobra mēnesi pēc skolas izstrādāta Atbalsta pasākuma plāna, kas balstās esošās situācijas izvērtēšanā, skolu vajadzību noteikšanā un jaunu risinājumu izstrādē. 
Projekta īstenošanas rezultātā visā Latvijas teritorijā vismaz 253 vispārējās izglītības iestādes būs izstrādājušas un ieviesušas to izglītojamo vajadzībām atbilstošas individuālās pieejas mācību sasniegumu veicināšanai - ieviesušas jaunas mācību pieejas formas mācību satura apguvei (individualizētās nodarbības, nodarbību cikli, mācību vizītes, u.c.), kā arī nodrošinājušas alternatīvu neformālās izglītības pasākumu kopu (tematiskās nometnes, konkursus, inovatīvas interešu izglītības programmas, kā arī pedagogu profesionālās pilnveides pasākumus. Plašāka informācija par projekta īstenošanu pieejama Valsts izglītības satura centra mājaslapā: http://visc.gov.lv un projektā iesaistīto skolu mājaslapās. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.



Sagatavoja

Diāna Briede,

izglītības metodiķe


Priekuļu vidusskola realizē

Interešu izglītības programmas – no projekta līdzekļiem 4 (datorika, robotika, STEM

un vides joma), kā arī atbalsta personāla nodrošinājums – no projekta – pedagoga

palīgs. Skolēniem ar pedagogu atbalstu nodrošināta iespēja pilnveidoties mācību

darbā, gan ārpusstundu nodarbībās, apmeklēt izglītojošus pasākumus (Mazā matemātikas universitāte), kā arī veidot tos pašiem (Matemātika ar prieku, Zinātnieku nakts…).

Skolēniem tika paplašināts STEM un vides jomas pasākumu piedāvājums gan kā papildus nodarbības.

Skolēniem ar mācību grūtībām nepieciešami atbalsta pasākumi, kurus noteicis speciālists – ar projekta līdzekļu atbalstu pedagoga palīgs nodrošināja individuālu

darbu un atbalstu mācību darbā.

Ar STEM un vides jomas nodarbību klāstu skolēniem bija iespēja pilnveidoties un atklāt savas spējas gan tehnisku, gan loģisku un kognitīvu darbību veikšanā.

Tika realizēts mērķis – popularizēt matemātiku kā aizraujošu nodarbību kopumu, izraisīt interesi eksakto priekšmetu apguvei.

Pedagogi piedalījās piedāvātajās tālākizglītības nodarbībās (DibelsNext, robotika…).

Share by: